Domēni

Mēs saviem klientiem piedāvājam gan premium domēnus, kuri kotējas gan globālajā, gan vietējā tirgū, kā arī atslēgvārda domēnus (“exact match domain”, saīsināti EMD). Šie domēni ir ideāli biznesam, kas darbojas Latvijas teritorijā.

Uzņēmumiem, kas iecienījuši reklamēties Google Ads (Adwords), EMD domēns var kalpot kā papildus uzticamības signāls brīdī, kad lietotāji izvēlas, kuru no mājas lapām apmeklēt. Šādiem domēniem ir vesela virkne ar priekšrocībām:

  • dabīgatiešā interneta lietotāju plūsma (organic search ). Samērā daudzi interneta lietotāji neizmanto interneta meklētājus, bet pārlūkā pa tiešo raksta nepieciešamo frāzi, piemēram, Pārdod Dzīvokli   vai Pārdod Zemi  Rezultātā šādas mājas lapas – PārdodDzīvokli.lv vai PārdodZemi.lv stabili piesaistīs jaunus klientus, neiztērējot nevienu eirocentu par reklāmu Google Ads (Adwords) – Jūs faktiski nopērkat meklētājvārdu uz mūžu;

  • klientiem veidojas lielāka uzticamība pret šādu mājaslapu;

  • piesaista papildu uzmanību Google meklēšanas rezultātos;

  • šādu domēnu izmantošana veicina zīmola atpazīstamību – jūs varat pāradresēt vairākus domēnus uz savu galveno zīmola mājaslapu;

  • pareizs EMD ir viegli iegaumējams.

Latvijā Google vislabāk indeksēs starptautiskos domēna vārdus jeb IDN (Internationalized Domain Names). Un tie ir mūsu pašu latviešu valodas domēni ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm.

Starptautisks domēna vārds jeb IDN ir domēna vārds, kurā izmantota vismaz viena ne latīņu alfabēta, piemēram, arābu, ķīniešu, kirilicas, ivrita, rakstzīme vai arī latīņu alfabēta burts ar diakritisku zīmi vai ligatūru ( mīkstinājuma zīmes un garumzīmes ), kā piemēram, latviešu vai franču valodās.

Šāda veida rakstzīmes dators kodē vairākbaitu unicode virknē. Lai gan pati domēna vārdu sistēma (DNS) atbalsta unicode, e-pasta un tīmekļa pārlūku izmantotie tīkla protokoli nosaka domēna vārdā izmantojamo rakstzīmju ierobežojumus. Lai nodrošinātu saderību ar lielāko daļu lietojumprogrammu, tika nolemts starptautiskos domēna vārdus DNS reģistrā pārvērst ierastajā ASCII formā.

Piemēram mūsu domēns www.domēni.lv pārveidots ASCII formā www.xn--domni-kza.lv, Latvijā jebkurš dators to atpazīs kā www.domēni.lv, bet starptautiskajam lietotājam, kuram nav latviešu valodas izklājuma datorā tas saglabāsies šādā ASCII formā.

Jo īsāks domēna vārds, jo vieglāk ir ar to strādāt klientam – to iespējams ātrāk ievadīt meklētājprogrammā un tā veidojas tā saucamais Premium domēnu vārdu segments – divsimbolu domēnu vārdi, kurus atradīsiet arī mūsu domēnu veikalā. 

Latvijas reģistratūrā eksistē tikai 26 laimīgā skaitļa “8” ( Āzijas valstis ) un “7” ( Eiropa, Ziemeļamerika ) divsimbolu domēni, kuri sākas ar šiem skaitļiem. Šie ir domēni, kuri domāti  veiksmīgiem biznesa cilvēkiem!

Trešais domēnu likums skan tikpat vienkārši kā otrais – vēlāk būs dārgāk. Nekas uz pasaules nepaliek vairāk, – viss resurss ir ierobežots un attīstoties internetam, tam kļūstot aizvien advancētākam,  labu vārdu daudzums automātiski tikai samazinās un tie attiecīgi kļūst dārgāki. Saasinoties konkurencei par vietu zem saules Google Chrome meklētāja rangā paaugstinās arī biežāk meklētāko vārdu cenas. Premium nekad nav lēts un domēniem ir tā īpašība, ka tie ar gadiem kļūst tikai dārgāki un pieprasītāki. Un parasti domēnu pasaulē darbojas vienkārša sakarība jeb ceturtais domēnu likumsnenopirksiet Jūs, nopirks Jūsu konkurenti.

X6.LV

Attēloti 9 produkti