Vērtējums

Kā novērtēt interneta nekustamo īpašumu – domēnus? Ja nekustamajam īpašumam spēkā ir vienkāršs likums vai trīs galvenie kritēriji tā izvēlei – VIETA, VIETA un vēlreiz VIETA, tad domēna vārdam tie ir gandrīz tikpat vienkārši – VĀRDS, VĀRDS un vēlreiz – vissvarīgākais ir VĀRDS, VĀRDS KURU JŪSU KLIENTI MEKLĒ. Protams ir gan kāda nianse vārda izvēlē un tā ir – kur strādā Jūsu bizness? – Latvijā, Āzijā vai ASV. Kādā valodā runā vairākums Jūsu klientu? Kādā kultūrtelpā tie dzīvo? Kādas meklētājprogrammas izmanto? Cik aktīvi lieto internetu? Kādā vecuma segmenta grupā atrodas?

  1. Latvijas biznesam vislabākais būs latviskais domēna vārds. Jā, jā – ar garumzīmēm, mīkstinājuma zīmēm. Šādi domēna vārdi Latvijā darbojas no 2004.gada un Google meklētājprogramma latviskos domēnu vārdus indeksēs visaugstāk. Nopērkot latvisko domēna vārdu Jūs faktiski nopērkat AdWords vārdu uz mūžu. Un vērtīgu vārdu latviešu valodā nav nemaz tik daudz. Eksistē arī vairāki vienkārši paņēmieni kā salīdzinoši ātri nonākt Google meklētājā pirmajā lapā, izmantojot mājaslapu ar labu Vārdu. Un aizmirstiet par angļu domēnu vārdiem ar atvasinājumu .lv – greening.lv, thebest.lv utt. – neviens Latvijas iedzīvotājs šos vārdus meklētājā neizmanto un jēga no tiem maza. Latvijā iedzīvotāji meklē internetā sev interesējošas lietas un pakalpojumus latviešu valodā. Tāpēc labākais domēna vārds Latvijas tirgum – latviešu domēns!
  2. Tas pats attiecas uz starptautisko tirgu. Pasaulē visdārgākie ir angļu vārdi ar .com ( comercial ) reģistratūru.Voice.com tika pārdots par $30 miljoniem. Pat tāds domēna vārds kā badger.com ( āpsis.com ) tika pārdots par $300 000.
  3. Strādājot ar Āzijas klientiem nozīme būs dažādām niansēm, kuras vietējie uztver ļoti jūtīgi. Nekādā gadījumā nelieciet savā domēna nosaukumā ciparu 4 – Āzijā tas ir nāves, iznīcības simbols. Savukārt skaitlis 8 ir laimes un pārticības simbols, kura iekļaušana domēna vārdā būs tas pats, kas latvietim vārda Latvijas iekļaušana savā firmas nosaukumā – Latvijas Mobilais Telefons, Latvijas Nafta, Latvijas Ķīmija utt. 
  4. Premium domēni. Otrais domēnu vārdu iegādes likums skan ļoti vienkārši – jo īsāk, jo labāk, jo dārgāk! Klientam jāpatērē īsāks laiks, lai ievadītu Jūsu mājaslapas nosaukumu, tas izskatās labi un skan labi – divburtu un divsimbolu domēni tiek augstu novērtēti starptautiskā tirgū un to daudzums ir stipri ierobežots. Tie ir kā auto izvēles numuru zīmes, ar to starpību, ka to daudzums ir minimāls. Šie ir Rīgas Vēsturiskā centra zemesgabali ar jūgendstila ēkām uz tām. Reti, dārgi un prestiži – kā teiktu Mārtiņš Rītinš – kas var būt labāks par šo! Mūsu rīcībā ir arī domēna vārds aš.lv ( domēna vārds nav izlikts pārdošanai publiskā telpā ) un ir tikai divi cilvēki Latvijā, kuru zvanu mēs gaidām – 25% no šī domēna pārdošanas maksas tiks ziedots labdarībai!
  5. Vārds Skaistulis. Cilvēku smadzeņu uzmanību piesaista ne tikai skaisti cilvēki, skaistas luksuss preces un slavenības, bet arī tas, ko mēs saucam par Vārds Skaistulis. Vārds Skaistulis izceļas pārējo vidū, tas ir sinonīms panākumiem, bagātībai un veiksmei. Tas iedarbojas arhetipu līmenī un tas neizraisa jautājumus. Piemēru? www.miljonārs.lv. Vai nav Skaistulis? Kurš gan negribētu e-pastu jānis@miljonārs.lv. Bet tas ir dārgi! Nu jāatdod nebūs viss Jūsu miljons, protams 😉


Iedomājieties
, ka jūsu domēns ir zemes gabals.
Izveidojot tīmekļa vietni domēnā, to iespējams salīdzināt ar mājasbūvi zemesgabalā. Pat ja jūs nozāģēsiet visus kokus, zemesgabals joprojām būs vērtīgs. Vai ne? Tāpat arī ar jūsu domēnu.Pamati, iespējams, nav uzbūvēti, mājas lapa nav izveidota, taču domēnam būs reāla tirgus vērtība, ko mēs varam novērtēt pateicoties savai ilggadīgajai pieredzei.

Atceramies, ka .lv reģistratūra pasaules tirgū asociējas ar Las Vegasu un kotējas pietiekami augstu. Veiksmi darījumos!

Jūsu X6.LV